"Success story Dominiki"

Jestem absolwentką biotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Kończąc studia, wierzyłam (wbrew obiegowej opinii), że znalezienie atrakcyjnej pracy w zawodzie, dodatkowo bez konieczności wyjazdu za granicę, będzie możliwe.

Pod tym względem staż w Polpharmie Biologics okazał się strzałem w dziesiątkę. Mimo że rozpoczęcie pracy w Gdańsku wiązało się, w moim przypadku, z przeprowadzką z drugiego końca Polski, nie wahałam się długo, tylko spakowałam walizki.

Laboratoria, będące moim przyszłym miejscem pracy, zobaczyłam dopiero podczas swojego pierwszego dnia, ponieważ całą procedurę rekrutacji przeszłam, siedząc spokojnie w domu i uczestnicząc w wideokonferencjach. Ogromna przestrzeń i masa sprzętu zrobiły na mnie niesamowite wrażenie, mimo że widziałam już kilka wysokiej klasy jednostek badawczych.

Przez pierwsze dni czułam się nieco przytłoczona, ale przemili ludzie, których tutaj spotkałam, pomogli mi się zaaklimatyzować. Dzięki nim szybko zaczęłam pracować samodzielnie. Czas pokaże, jak potoczy się moja kariera, ale ten roczny staż jest na pewno wspaniałym jej początkiem.