Laboratorium Kariery Polpharmy – I edycja

18 wybitnie uzdolnionych absolwentów i studentów rozpoczęło roczne staże w Oddziale Biotechnologii Polpharmy w ramach I edycji programu Laboratorium Kariery. 

Laboratorium Kariery jest programem Polpharmy oferującym specjalistyczne staże w wybranych obszarach biznesowych Grupy. Projekt został stworzony z myślą o młodych i ambitnych osobach, które dopiero zaczynają budować swoją ścieżkę kariery. Daje on nie tylko perspektywę zdobycia wiedzy od doświadczonych profesjonalistów, ale także możliwość rozwoju osobistego dzięki inspirującym warsztatom szkoleniowym i profilowanej ścieżce rozwoju kariery. 

Osiemnaście osób, uczestników I edycji Laboratorium Kariery, to absolwenci i studenci takich kierunków studiów, jak biotechnologia, biologia, chemia i farmacja. Przez okres jednego roku będą współpracować z zespołem Oddziału Biotechnologii Polpharmy w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Program umożliwia im zdobycie doświadczenia oraz dalszy rozwój dzięki pracy w najnowocześniejszym ośrodku biotechnologicznym w Polsce. Każdy z uczestników stażu ma swojego opiekuna w osobie doświadczonego pracownika Oddziału, który służy mu swoją wiedzą i pomocą, a także monitoruje organizację pracy i postępy w wykonywaniu powierzonych zadań.

Rekrutacja do programu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem uczestników, którzy docenili przejrzystość wieloetapowego procesu. Był on tak zbudowany, by bez względu na wynik, każda z osób aplikujących zdobyła nowe doświadczenie zawodowe oraz umiejętności przydatne w poruszaniu się na rynku pracy. Dodatkowym ułatwieniem była interaktywna forma rekrutacji, co miało niebagatelne znaczenie dla aplikantów pochodzących z całej Polski.

Więcej na temat programu na Laboratorium Kariery na http://www.laboratorium-kariery.pl/